Naši GRUND designéři

 

Frima GRUND spolupracuje s českými návrháři a designéry, kteří se řadu let podílí na našich kolekcích a tvoří tak tvář koberečků a předložek do koupelny. A kdo jsou ti, co vymýšlí krásné doplňky pro váš domov?

 
Nejoblíbenější koberečky

HANA HERMANOVÁ
Srdce GRUND designu a expert vývoje 

Narodila jsem se v Hradci Králové, kde jsem vystudovala střední školu s ekonomickým zaměřením, pokračovala jsem právním minimem. Trochu jiný směr mých „snů“… Od dětství jsem se zajímala o Vesmír a astrofyziku, vhled do světa Gaiy, siločar. Láska k umění pro toto všechno bylo jen koncovým vyjádřením propojení hudby a barev. 

V roce 1998 jsem vstoupila do rodinné společnosti Grund. Seznamovala jsem se s celou výrobou a otevřela pozici „Vývoj designu“, kde jsem dosud. S firmou se rozvíjela náročnost designů. Kromě na motivy jednodušších ručních návrhů, se přidala i fotorealistická technologie strojního všívání. Pro návrháře to je ohromná výzva v rozletu fantazie (např. u velice oblíbených motivů zvířat (koček, koní…), různých struktur, krajiny apod.) 

Sama beru inspiraci v přírodě. Dívám se očima pozorovatele v přítomném okamžiku. 

Mám ráda zemité teplé tóny, ale i studenější modré barvy.

Líbí se mi nejen tvořit nové designy, ale i všechny návrhy nechat „narodit“ a poslat je na samostatnou cestu do světa.

 

Nejoblíbenější kobereček

PETR NOVOTNÝ
Mistr konzervativních GRUND designů 

Narodil jsem se ve Dvoře Králové nad Labem, s prací jsem začal v n. p. TIBA nejprve na pozici kreslič, později jako návrhář.

S návrhy pro firmu Grund jsem začal v r. 1998. Nejdříve jsem pracoval jako externí designér, od roku 2005 jsem stálým zaměstnancem firmy.

Práci návrháře mám rád. Nejraději dělám konzervativnější jednoduché návrhy pro německý trh ale i modernější věci. V oblibě mám decentní kombinace barev, které se u předložek používají nejčastěji, tzv. tón v tónu. 

Inspiraci pro svoji tvorbu hledám všude kolem sebe.

 

Nejoblíbenější koberečky

ALENA VALENTOVÁ
Designérka, grafička a malířka se srdcem v GRUND(u) 

Jsem rodilá Trutnovačka, která své město a jeho podkrkonošskou přírodu miluje. Vždy mě to táhlo k umění, kreslení, malování i grafice, proto jsem nakonec vystudovala uměleckou školu s oborem Propagační výtvarnictví, který všechny tyto disciplíny propojuje. Praxi jsem získávala v reklamních agenturách, textilních firmách,... až jsem před 12 lety začala tvořit „tvář GRUNDA“ jako grafik, designér,  pod vedením Jiřího Grunda ml., který v roce 2008 řídil marketingový tým. 

Za tak dlouhou dobu mi firma přirostla k srdci a je to taková moje druhá rodina. Svět designu se neustále mění a posouvá vpřed díky digitálním technologiím. Stála jsem u zrodu inovace návrhů na koupelnové předložky a jejich grafického přenesení pro strojní zpracování. První kolekcí pro tuto technologii byla série koberečků podle návrhů Blanky Matragi. 

Dá se říct že jsem extravagantní, ale při práci na návrzích pro textilní trh, se vždy snažím řídit aktuálními trendy a přistupovat ke každému koberečku jako k obrazu. 

Mou nejoblíbenější kolekcí je NOVINKA z roku 2019 RÝBRCOUL-duch hor s vlastním příběhem, na které jsem pracovala společně s úspěšnou sochařkou Paulinou Skávovou.

 

Nejoblíbenější kobereček

KLÁRA VEVERKOVÁ
Čerstvý vánek v GRUND designu s osobitým stylem 

Narodila jsem se v Náchodě, dětství strávila na Moravě a v současné době žiji na Broumovsku. Jako studentka jsem byla trochu rebel, vyzkoušela jsem si gymnázium, výtvarnou školu, módní návrhářství, aranžování i podnikání. Podobným způsobem jsem vystřídala i profese, až jsem se dostala k návrhářství. 

Po pěti letech navrhování povlečení a bytového textilu jsem se rozhodla pro změnu a díky šťastné náhodě už téměř rok pracuji pro GRUND. 

Každá nová kolekce je pro mě výzva, baví mě různorodost a těší mě, když vidím svůj návrh zrealizovaný. Mám ráda kombinace barev v odstínech šedé s jednou výraznou barvou (např. šedo-petrolejová, šedo-červená, …). Možná i z toho důvodu mi nejvíce učarovala kolekce od Luigi Colaniho. 

Jako každý návrhář, i já mám svůj osobitý rukopis. Inspiruji se vším kolem sebe, třeba i prasklinou na chodníku.